Henkilöstö

Maarit Kauhala

Valmentaja, AvainSteppi

Olen koulutukseltani sosionomi (AMK), lisäksi minulla on opintoja myös visuaalisesta viestinnästä. Työurallani olen työskennellyt mm. perheiden ja nuorten parissa erilaisissa ohjaustehtävissä. Töiden ohella olen myös vaalinut sarjakuvaharrastustani ja tehnyt siihen liittyen kuvituksia ja sarjakuvapajojen ohjausta.

Työskentelen tällä hetkellä valmentajana ja tehtäväni on etsiä yhdessä asiakkaan kanssa seuraavaa sopivaa askelta kohti työ- ja opiskeluelämää. Työssä parasta ovat kohtaamiset erilaisten ihmisten kanssa sekä uusien mahdollisuuksien löytäminen.

Vapaa-ajallani harrastan tanssia ja joogaa. Mieltä virkistää myös luonnossa retkeily ja liikkuminen. Joskus saatan napata myös piirrustusvälineet mukaan ja lähteä luonnostelemaan vaikkapa johonkin kahvilaan.

« Palaa edelliselle sivulle